Lt En
*accessibility_off*
Pradžia
en

Vilniaus ir Kauno šilumos ūkio pertvarkos projektai pripažinti svarbiais valstybės ekonomikai

Vilniaus ir Kauno šilumos ūkio pertvarkos projektai pripažinti svarbiais valstybės ekonomikai

Vyriausybė Vilniaus ir Kauno miestų šilumos ūkio modernizavimo projektus pripažino valstybei svarbiais ekonominiais projektais, nes jų įgyvendinimas leis apie 30 proc. sumažinti šilumos kainas didmiesčių gyventojams ir įmonėms, taip pat užtikrins skaidrią, darnią ir socialiai atsakingą energetikos ūkio plėtrą. Projektus įgyvendinti pavesta valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, UAB. 
 
„Vilniaus ir Kauno miestų centralizuotos šilumos tiekimo ūkio modernizavimo projektai, įrengiant komunalinių atliekų ir biokuro kogeneracines elektrines, didins tiesioginį valstybės ir jos valdomų bendrovių dalyvavimą šilumos energijos gamybos veikloje. Didžiausią naudą pajus galutiniai vartotojai, kadangi bus siekiama sumažinti šilumos kainas Vilniuje ir Kaune, taip pat būtų gaminama daugiau konkurencingos vietinės elektros energijos. Didesnis valstybės dalyvavimas įgyvendinant strateginius projektus šilumos ūkio sektoriuje yra šios Vyriausybės prioritetas ir svarus indėlis skaidriai, darniai ir socialiai atsakingai energetikos ūkio plėtrai“, – teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
 
Įgyvendinus projektus ir įrengus vietinius bei atsinaujinančius išteklius naudojančias kogeneracines elektrines, jų pagaminamos šilumos energijos kiekis sudarys apie 60 proc. Vilniuje ir Kaune esančio šilumos poreikio. Dėl mažesnės vietinio kuro kainos ir didesnio efektyvumo, vertinama, kad šilumos energijos gamybos kainos Vilniuje ir Kaune galėtų mažėti iki 30 proc., lyginant su pastaraisiais metais taikyta vidutine šilumos gamybos kaina. 
 
Įrenginių elektrinė galia sudarys iki 145 megavatų (MW) Vilniuje ir iki 53 MW Kaune, papildomai tai leistų pagaminti iki 1,1 teravatvalandės (TWh) vietinės elektros energijos per metus.
 
„Projektai bus finansuojami iš ES struktūrinių fondų. Dalyvauti projektų įgyvendinime bus kviečiamos savivaldybės ir privatūs partneriai, savo įnašais galintys prisidėti šilumos gamybai ar tiekimui reikiama infrastruktūra, technologijomis ar kitu turtu. Partnerių atranką numatoma vykdyti vadovaujantis skaidriais ir tinkamą konkurenciją užtikrinančiais principais“, – sako premjeras A. Butkevičius.
 
Įgyvendinti projektai taip pat mažins viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) lėšų poreikį, todėl stabilizuos ir neleis augti elektros energijos tarifui vartotojams. Naudojant atsinaujinančius ir vietinius energijos šaltinius būtų mažinamos šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimai ir prisidedama prie ES direktyvų įgyvendinimo.
 
Siekiant užtikrinti valstybės dalyvavimą strateginius projektus įgyvendinti pavesta valstybės valdomai įmonių grupei „Lietuvos energija“, UAB, kuri sukaupusi patirties šilumos ir elektros energijos gamybos veikloje ir yra finansiškai pajėgi vykdyti didelius investicinius projektus.
Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"