Lt En
*accessibility*
Pradžia
en

Europos Komisija pritarė partnerių sandoriui dėl Kauno kogeneracinės jėgainės

Europos Komisija pritarė partnerių sandoriui dėl Kauno kogeneracinės jėgainės

Europos Komisija leido valstybės valdomai grupei „Lietuvos energija“ ir UAB „Fortum Heat Lietuva“ vykdyti koncentraciją dėl UAB Kauno kogeneracinės jėgainės – taip galutinai įtvirtintas partnerių susitarimas Kaune plėtoti bendrą atliekų jėgainės projektą. Artimiausiu metu bus galutinai suformuota projekto bendrovė.

Europos Komisijos (EK) leidimas vykdyti koncentraciją reiškia, kad „Lietuvos energija“ ir „Fortum Heat Lietuva“ gales galutinai užbaigti sandorį dėl investavimo į Kauno kogeneracinė jėgainę. Belaukiant EK sprendimo, bendrovės negalėjo vykdyti jokių kitų veiksmų.

Sandoris dėl Kauno kogeneracinės jėgainės akcijų patenka į ES reglamento apimtį, kadangi „Fortum“ korporacijos ir „Lietuvos energijos“ pardavimų apimtys, vertinant kartu, sudaro daugiau nei 5 mlrd. EUR. Todėl sandorio nereikės notifikuoti LR Konkurencijos tarybai.

„EK leidimas atveria galimybes iki galo suformuoti bendrovę Kauno Kogeneracinė jėgainė. Suformavus projekto bendrovės kapitalą, galėsime tęsti reikalingas procedūras ir pradėti generalinio rangovo konkursą“, – teigia Nerijus Rasburskis, „Lietuvos energijos“ Kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos direktorius.

„Lietuvos energija“ ir „Fortum Heat Lietuva“ dar spalio 15 d. pasirašė akcininkų sutartį, pagal kurią numatyta, kad valstybės valdomai „Lietuvos energijai“ priklausys 51 proc. bendros įmonės Kauno kogeneracinė jėgainė akcijų – taip bus užtikrinta valstybės kontrolė projekte kaip numatyta Vyriausybės nutarime. „Fortum Heat Lietuva“ valdys 49 proc. jėgainės akcijų, iš kurių 5 proc. akcijų gali būti perleisti Kauno miesto savivaldybei ir (arba) savivaldybės kontroliuojamai bendrovei, veikiančiai centralizuoto šilumos tiekimo sistemoje.

Bendros investicijos į projektą sudarys apie 147 milijonus eurų, kurios numatomos finansuoti iš bendrovių nuosavo kapitalo, ES paramos ir paskolų.

Kaune planuojama įrengti naują atliekas kaip kurą naudojančią didelio efektyvumo kogeneracinę jėgainę, kurios elektrinė galia sieks 24 MW, o šilumos gamybos galia – 70 MW. Tokie pajėgumai leis racionaliai panaudoti apie 200 tūkst. tonų regione susidarančių atliekų ir pagaminti apie 500 GWh šilumos bei apie 170 GWh elektros energijos.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"